NUTRAGEN COLLAGEN 500ml колаген Тип 1

ден.  2.495,00
На залиха
SKU
1
 
 
BESTSELLER
NutraGen Collagen 500 ml Течен колаген за пиење, со вкус на цреша. Додаток на исхрана со хидролизиран колаген тип I, хијалуронска киселина, витамини и минерали. Придонесува за: одржување на нормално сврзно ткиво, коски и мускули; намалување на замор и исцрпеност; нормално создавање на колаген; нормална функција на имунолошкиот систем; заштита на клетките од оксидативен стрес; нормално функционирање на когнитивната, психолошката и функцијата на нервниот систем; одржување на нормална кожа, слузокожа, нокти и коса; одржување на здрави заби, непца, коски и `рскавици. Содржи засладувачи. Производот не содржи сол, квасец, пченица, соја, глутен и млечни производи. Содржи рибин производ. Начин на употреба: Еднаш дневно по една доза од 30 ml, на празен желудник, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Може да се зема нерастворено или растворено во половина чаша со вода. Да не се надминува дневната доза. Да се чува на собна температура (15-20°С), на суво и ладно место, заштитено од сончева светлина. Да се протресе добро пред употреба. После отворање да се чува во ладилник (2-8°С) и да се консумира во рок од еден месец. Да се чува на места недостапни за деца. Производот е наменет за возрасни. Доколку сте бремена, доите, земате лекови или имате било каква медицинска состојба Ве молиме консултирајте се со здравствено лице пред да го земете овој производ. Додатокот на исхрана не треба да се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана. Произведено во Финска за ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ Ул. 9-ти мај бр. 22Б/2 1000 Скопје Р. Македонија, Тел. 02/2457-552
Дадете ваше мислење
Write a ReviewNUTRAGEN COLLAGEN 500ml колаген Тип 1
To Top