Додатоци на исхрана

За повеќе детали околу производите, проверете ја палетата производи на нашите партнери чиј ексклузивен застапник е
ФАРМАГЕН увоз-извоз ДООЕЛ:
 • My Elements D3

  ВИТАМИН Д3 1000 IU (25 μg) 20 ефервесцентни таблети Со вкус на портокал Нето тежина 82 g   СУПСТАНЦИИ Една ефервесцентна таблета содржи % ДРД* Средство за закиселување (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум карбонат), засладувачи (сорбитол, натриум цикламат, натриум […]
 • My Elements Magnesium

    МАГНЕЗИУМ 250 mg 20 ефервесцентни таблети Со вкус на лимон Нето тежина 82 g ДОДАТОК НА ИСХРАНА Состав Една ефервесцентна таблета содржи % ДРД* Средство за закиселување  (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум карбонат), засладувачи (сорбитол, натриум цикламат, натриум […]
 • NutraGen

  Кликнете за целосен опис за производот
 • My elements – Osteojoint

  За добро здравје на коските и зглобовите и лесно движење. Osteojoint содржи комбинација од глукозамин, хондроитин кои придонесуваат за нормалната функција на зглобовите, ја зголемуваат подвижноста на зглобовите, и помагаат при намалување на болката во зглобовите. Витамин Ц и бакар […]
 • My Elements – Krill OMEGA 3 мала мека црвена капсула

  KRILL-omega 3 За здраво срце и нормално ниво на вкупни масти во крвта: триглицериди и холестерол (ЛДЛ и ХДЛ), со одличен вкус на ванила. KRILL OMEGA-3, содржи високо концентрирано Крилово масло, добиено од антартички крилл (Euphausia Superba), богато со омега-3 […]
 • My Elements – Vitaminall

  Неопходни елементи за силен организам полн со енергија Мултивитамински ефервесцентни таблети со пријатен вкус на јагода Vitaminall од myelements: * Содржи комбинација од витамини и минерали кои придонесуваат за намалување на уморот и исцрпеноста (витамин Б2, витамин Б3, витамин Б6, […]