Др.Органик гел од полжав за лице и тело 50 ml

Гелот од Др. Органик има хидратантни, смирувачки и ефекти против стареење кои се резултат на извонредните козметички бенефити на полжавот Helix Aspersa Muller, кој произведува уникатна супстанца за регенерација на неговата кожа и оклопот. Во комбинација со алое вера и нашата смеса на биоактивни состојки гелот ефикасно ја хидрира и има благотворно дејство на кожата. Секретот од Helix Aspersa Muller содржи уникатен баланс на благотворни состојки како гликолна киселина, колаген, еластин, алантоин, витамини и минерали.